Format Kitap
Barkod 9786059384940
Yayın Tarihi 2020-04-04
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Felsefenin Temel İlkeleri
Sayfa Sayısı 275
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 14 X 21

Emeği Geçenler :
Yazar   : Georges Politzer

İçeriği felsefeye başlangıç bilgileri olan bu kitap, Georges Politzer'in , İşçi Üniversitesi'nin 1935-1936 ders yılında verdiği kurslarda, öğrencilerinden birisi tarafından tutulmuş notlardan oluşturuldu. Kitabın niteliğini ve kapsamını anlamak için, her şeyden önce, hocamızın amacını ve metodunu açıklamalıyız.
Herkesin bildiği gibi, İşçi Üniversitesi, 1932 yılında, bir profesörler grubu tarafından, işçilere marksist bilimi öğretmek ve onlara, çağı anlama ve teknik alanda olduğu kadar siyasal ve sosyal alanda da faaliyet alanı sağlayacak bir düşünce metodu öğretmek üzere kurulmuştur.
Georges Politzer, İşçi Üniversitesi'nde, marksist felsefeyi, diyalektik materyalizmi öğrenme işini üstlendi. Resmi öğretim,bu felsefeden habersiz kalmaya ya da onun niteliğini bozmaya devam ettiğinden, bu görev zorunluydu.
Bu kurslara katılmak fırsatına sahip olanların hiçbirisi, böylesine kuru ve zorlu konuyu, bu konuda hiç deneyimi olmayan kursiyerlerin her birinin kavrayabileceği bir açıklığa kavuşturmak için böylesine ustaca ve coşkulu, böylesine bilgili ve kardeşçe, böylesine özenle anlatılan bu kızıl saçlı koca çocuğun onlarda bıraktığı derin etkiyi asla unutmayacaktır.
Friedrich Nietzsche'nin hristiyanlığa ve her şeyi putlaştıran insana ağır eleştirisi.

devamını oku..
Etiketler : 100.000 Kitap 5 TL
Kategori : Felsefe Metinleri

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.   Captcha image