Format Kitap
Barkod 9789750821219
Yayın Tarihi 2018-07-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 40
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Filiz Özdem

Filiz Özdemden: Simay Ninem Diş Perisi Oldu

Aslıhan Dinç

Kitap Kurtları İçin dizisiyle alışkanlık yaratan Filiz Özdemden bu dizinin beşinci kitabını merakla beklerken, sürpriz olarak arada farklı iki çocuk kitabı çıktı. İlki 9-14 yaş grubuna hitap eden etkileyici bir roman: Esrarengiz Arkadaşın Fısıldadıkları. Bu romanda, çocukluktan gençkızlığa geçen Zeynepin dünyadaki yerini ve hayatı sorguladığı, zamanın ve mekânın ötesinden gelen cisimsiz arkadaşı Scorpiusla yaşadıkları anlatılıyor. Diğeri de, 6-8 yaş grubuna hitap eden: Simay Ninem Diş Perisi Oldu.
Filiz Özdemin çocuklara yönelik bir kültür tarihi çalışması yaptığı, benzerleri daha önce görülmediği için büyük ilgi uyandıran Kitap Kurtları İçin dizisinin beşinci kitabı Eşek Dersem Çık, Keçi Dersem Kaçın 2012de okurlarıyla buluşacağının müjdesini de verelim.
Simay Ninem Diş Perisi Oldu ise oyun ve hayal gücünün gerçeği hafiflettiği çocuk dünyasına bir güzelleme sayılır. En yakın arkadaşı, annesinin anneannesi olan ninesini kaybeden altı yaşındaki Simayın ölümle tanışmasını anlatıyor kitap. Simay, ninesi ve diğerleri Cansu Kaykaçın güzel resimleriyle varlık kazanmış.
Çocuk edebiyatında verdiği ürünlerde, Filiz Özdemin aslında bir edebiyatçı olarak romanlarında sürdüğü izlekleri damıttığını söylemek yanlış olmaz. Yazar rüyalar, hayaller, ölüm, yalnızlık gibi konuları çocuk dünyasından bakarak kaleme alıyor.
Peki periler gerçekten var mı? İnsanlar ölünce ne olur?

devamını oku..
% 28
indirim
5.00
Liste Fiyatı : 7.00
Kazancınız : 2.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %28.57 indirim