Format Kitap
Barkod-ISBN 9786059980227
Yayın Tarihi 2017-04-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 306
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Yusuf Acar

Kuran ve Tevrat'ta yer alan bilgilere göre, firavun gördüğü bir rüya üzerine İsrailoğularından yeni dünyaya gelen bütün erkek çocukların öldürülmesini emretti. Bunun üzerine Mısırlılar yeni doğan çocukları öldürüp Nil Nehri'ne atıyorlardı. Ancak erkeklerin sayılarının azalması işlerin aksamasına neden oldu. Firavun da işler aksamasın diye çocukların bir sene öldürülüp bir sene öldürülmemesini emretti.
Musa çocukların öldürüldüğü sene dünyaya geldi, fakat hayatta kalmayı başardı. İsrailoğullarnın başına sürekli buna benzer trajik olaylar gelmesine rağmen onlar hep dimdikj hayatta kalmayı başarabildiler. Ekonomiden sanata, bilimden siyasete kısacası hayatın her dalında başarılarından söz ettiren bir millet oldular. Büyük başarılara imza atmış ünlü Yahudiler arasında kimler yok ki: Rothschild Ailesi, Rockefeller Ailesi, Nicolas Sarkozy(Fransa eski cumhurbaşkanı), David Cameron(İngiltere Başbakanı), Mark Zuckerberg(Facebook'un kurucusu), Steven Jobs(Apple Computer'in kurucusu), George Siegel, Ed Zander(Motorola'nın sahibi), Michael Geoghegan(HSCB'nin sahibi), Micheal Eisner(Walt Disney'in sahibi) , Paul Julius Reuter(Reuters Ajans'ın sahibi, Karl Marx, Albert Einstein, Isaac Newton, Lev Troçki, Amadeus Mozart, Steven Spielberg, Roman Polanski, Oliver Stone, Harrison Ford, Mustafa Suphi, Dr. Şefik Hüsnü, Behice Boran... bu liste uzayıp gider.
New York Times, Washington Post gibi ünlü gazetelerinde aralarında bulunduğu dünya medyasının %96'sı Yahudilere aittir. Dünyanın en zengin 500 iş adamından 200'ü Yahudidir. Bugün satılan her iki bilgisayardan biri-Dell ve Apple başta olmak üzere- Yahudilerin sahip olduğu firmalara aittir. Peki nasıl oluyorda bu kadar acı çeken ve birçok soykırıma maruz kalan bii ırkın evlatları bunu başarabiliyor. Bunu öğrenmenin yolu tarihlerini okuyup ve anlamakta yatar.

devamını oku..
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
20.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim